Vídeň, Wien :)

9. prosince 2012 v 14:16 | *Natt* |  Diary
ÁÁhoj všichni... jak už jsem před několika dny psala, že pojedu do Vídně, tak jsem včera jela. Noo v pátek rspektive v sobotu jsem musela ve 2 ráno vstávat :D jako abych řekla pravdu vstávalo se mi lépe než kdybych měla vstávat do školy. Do Vídně jsme přijeli okolo 9 ráno. Prošli jsme tak některé známe památky jako např. státní operu, Schonbrunn, Albertin, Rakouskou radnici a nesměly chybět vánoční trhy- tím je Vídeň vyhlášená. Opravdu musím říct, že to bylo nádherné. Každý stáněk s něčím jiným... krásné ozdoby na stromečky, sladkosti, dřevěné "hračky" a mnoho dalšího. Koupila jsem si tam punsch mňam :D v té kose opravdu bodnul. Myslela jsem, že jsem dost zaoblečená, ale stejně mi byla zima. No kolem dvanásté jsme měli rozchod a tak jsme šli prozkoumat ty trhy trochu blíže :|) Byla jsem tam s mamkou, kamarádkou a babičkou. Jo byla výhoda jet s babičkou, koupila mi úúžasné ovoce v horké čokoládě, jedlé kaštany- ty jsem jedla poprvé a opravdu mi zachutnaly. Až budete mít možnost určitě je zkuste :) No jelikož byla obrovská zima, tak jsme měly namířeno do muzea Sisi. Kamarádka si koupila lístek a opravdu měla obrovské štěstí tak ho ztratila 13 eur v háji- proč né? Takže by bylo blbé aby my jsme šly do muzea a ona ne-. Tak jsme se šly ještě projít těmi krásné vyzdobenými ulicemi plnými drahých obchodů. Je to tam fakt krásné a když srovnám, jak jsme přijeli tady k nám a tu na lampě jedna vločka- tak je to opravdu bída. No a po procházce jsme zajely metrem do velkého obchoďáku- něco jako Nová Karolína. Bylo už kolem šesté a tak se vše zavíralo tak jsme toho moc neviděly, ale za to bylo teplo :D No akdyž bylo kolem půl sedmé tak jsme vyrazily k autobusu, byly jsme tam první, protože průvodkyně s ostatními ještě byla jinde a museli přijet :) Joo musely jsme mít sv§j program :D No a kolem sedmé jo vlsatně přesně na minutu v sedm jsme vyjeli :D Já jsem si zdřímla a už jsme byli v Ově, tam pro nás přijel taťka a o půlnoci už jsme byla umytá, převlečená a čekala na Simpsony u kterých jsem usla :D Bylo to opravdu náročné, ale STÁLO TO ZA TO :)

Teď něco ke škole. Ta představa, že se jde do školy už jen 10x jé nejlepšííí. Zítra máme psát matiky- fuck ! a z litky- to už zčásti umím, protože jsem se nechala ze začátku učive ze kterého máme psát vyzkoušet. Takže by to něměl být problém a musím mít jedna- no nemusím, ale chci :D V úterý by jsme měli psát z télaku z trávicí soustavy- teda myslím, ale myslím si, že na to zapomene, protože mají holky připravené tři prezentačky a nestihlo by se to :D no jinak ještě píšeme ze zsv a tam opravdu musím mít jedna, protože tam mám 1 a 2 a dvojku na výzo nechci :D Takže tak :D Na středu máme mít slohovku- ani nevím na jaké téma, ale tak snad to někde najdu kde to mám napsané. Ve čtvrtek asi nepíšeme z ničeho a v pátek doufejme taky, že né :) Taky nebudeme mít asi celý měsíc chemii, protože naše opravdu "skvělá, vyjímečná, nejlépe vysvětlující" paní učitelka si vzala dovolenou :DDD Je to skvělé. V úterý začínáme v šj nacvičovat divadlo na cizojazyčnou besídku- bude to fajné :D a v aj by jsmě měli taky, ale nevím moc o co se tam bude jednat :) no to je nejspíše všechno :)

a teď něco k VÁNOCŮM :) Těšíte se?? já těda strašně moc, na tu atmosféru, řízek s kaší a hrachovku a samozřejmě taky na dárky- sice to nebude překvapení, protože už skoro všechny vím, ale tak aspoň to bude to co chci a né něco co by mi třeba leželo na poličce či ve skříni .) Dneska se chystám na výzdobu pokojíku. Asi po třech letech jsem strhla ze dvěří plakát HSM3 :D a dám si tam něco hezčího :) Přece jen už mi nění 10 :D Máte už nakoupené dárky? Napečené cukroví? Tak dárky už nějaké nakoupené mám, ale stejně chci ještě něco dokoupit . A cukroví ještě nemáme- buď není čas a nebo když je tak nemáme všechny ingredience na těsto :DDDD Zrovna dneska nám chyběly ořechy do rohlíčků :D No to je jedno, nějak se to vykutí :D Taky se nehorázně těším na pohádky- vím psala jsem, že mi už není 10 ale stejně, myslím si že to k Vánocům patří a dívá se na ně každý rád někdy i dospělí :)

No a organizační záležitosti blogu- vín, že nejsem moc aktivcní a články stojí za nic, ale snaha je. Přs Vánoční prázdniny tady chci udělat pár změn, nový design.... tak co všechno chystám?
- nový design)
- Vánoční soutěž
- Vánoční články
- náběr affs
- možná nějaké video

Kdo to dočetl do konce je opravdu borec, snad vás ten článek moc nenudil :D Přeju vám hezkou zasněženou neděli a zase se ozvu. Mějte sé :))
a tady ještě nějaké fotky Vánoční Vídně- svoje fotky přidám až se nahrajou do počítače :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sari Sari | 14. prosince 2012 v 17:24 | Reagovat

tyjo,tak podle toho co pišeš,tak sis to pořadně užila,to sem rada :)a co ve skole jak si to zvladala? :D

jinak mas hezkej novej dees :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama